Geleceğin Teknolojisi 7 Harika İcat

1 – Parmak metresi

Yaklaşık bir ölçü tutmak yerine size gerçek boyutları gösteren bu cetvel ile her yeri ölçebilirsiniz.

2 – Şebekeye ihtiyacı olmayan messenger

goTenna adındaki bu araç, wifi ya da ağ olmayan yerlerde bile mesaj gönderebilmenize olanak sağlıyor. Özellikle sık seyahat eden kişiler için muhteşem bir cihaz.

3 – Dokunduğu eşyaların renginde yazan kalem

Tasarımcılar ve sanatçılar için muhteşem bir alet olan bu kalem, çevredeki eşyaların rengini belirler ve o renkte yazmanız sağlıyor.

4 – Köpek Çevirmeni

No More Woof adındaki bu araç, köpeğinizin ihtiyaçlarını direkt olarak algılayışınızı sağlıyor. Köpeğiniz acıktığında “ben açım”, sokağa çıkmak istediğinde “sokağa çıkalım” gibi cümleler kuruyor.

5 – Karanlıkta büyüyen bitki

Evet, doğru okudunuz. Bu bitki, bir grup biyoteknoloji severler tarafından hazırlandı. Parlak bakteri genlerinin tütün bitkisine aktararak oluşturulan bitki, karanlıkta büyüyor ve kendi ışığını üretir.

6 – Taşına bilinen mini yazıcı

Zuta adında İsrailli bir firma tarafından hazırlanan yazıcı, istediğiniz zaman istediğiniz yerde baskı etmenize yardımcı oluyor ve akıllı telefonlarla kontrol edilir.

7 – Parmakla metin okuyucu

FingerReader adındaki bu araç, parmağınızı üzerinden geçirdiğiniz tüm kelimeleri yüksek sesle okuyabilir ve hatta tercüme ediyor. Özellikle görme problemi olan kişiler için muhteşem bir icad.

http://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/03/tech.jpghttp://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/03/tech-100x100.jpgBülent KaramanBlogHaberlerSosyal MedyaTeknoloji HaberleriHaber,TeknolojiGeleceğin Teknolojisi 7 Harika İcat 1 - Parmak metresi Yaklaşık bir ölçü tutmak yerine size gerçek boyutları gösteren bu cetvel ile her yeri ölçebilirsiniz. 2 - Şebekeye ihtiyacı olmayan messenger goTenna adındaki bu araç, wifi ya da ağ olmayan yerlerde bile mesaj gönderebilmenize olanak sağlıyor. Özellikle sık seyahat eden kişiler için muhteşem bir cihaz. 3...Kurumsal Çözümler | Bülent Karaman