HTTPS’e Zorunlu Hale Geliyor!

Google Search Console, HTTPS’e geçişi zorunlu hale getiriyor. Web yöneticilerine Google Search Console vasıtasıyla iletilen E-Mailde, hala HTTPS kullanmayan web sitelerini Ekim 2017’den itibaren “Güvenli Değil” biçiminde göstereceğini açıkladı.

Bu uyarı, HTTP üzerinden sunulan bütün sayfaların “güvenli değil” olarak belirtilmesinin hedeflendiği uzun süreli planın bir parçası olarak lanse edildi. Peki HTTPS’e geçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

İlk olarak bilmelisiniz ki, HTTPS protokolü web siteniz için değil, web sitenizi ziyaret eden kullanıcı verilerinin güvenliği için kullanılır. Web site güvenliği ile veri güvenliği oldukça farklı konulardır.

Google vb. çok sayıda kullanıcı verisine sahip olan şirketler, bu verileri güvenli bir ortamda tutacaklarının garantisini verirler. Fakat web siteleri bu tarz büyük mecralardan bağımsız olarak çalışırlar ve direkt bir bağlantı sağlanmadığından, kullanıcı arama motorundan ulaştığı bir web sitesindeyken, verileri güvende olmayabilir.

Bunun bilincinde olan Google, ister doğrudan ister dolaylı olarak güvenlik açığına sebebiyet vermemek amacıyla web sitelerinin HTTPS ile açılması gerektiğini pek çok kez açıklamıştır.

Google tarafından milyonlarca web site sahibine veya yöneticisine sitelerinin Search Console hesapları kullanılarak gönderilen e-mailin içeriği şu şekilde;

“Chrome, http://www.siteadresi.com web sitesi üzerinde güvenlik uyarıları gösterecektir.

Alıcı: http://www.siteadresi.com web sitesinin sahibi,

Ekim 2017’den itibaren, kullanıcılar HTTP üzerinden sunulan sayfalardaki formlara metin girdiğinde Chrome (sürüm 62), “GÜVENLİ DEĞİL” uyarısı gösterecektir. Aynı uyarı, Gizli modda açılan tüm HTTP sayfalarında da gösterilecektir.”

HTTP’den HTTPS’e geçiş oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu geçiş sürecinde yapılabilecek herhangi bir hata ciddi problemlere sebep olabilir. Bu nedenle bu alanda deneyimi olan kişilerden yardım almalısınız.

Arama yaptığınız kelime veya site isimleri nasıl silinir?
Anti-Virüs Sistemleri
Whatsapp Kişilerim Görünmüyor Sorunu (Çözüm)
iPhone 7 Plus Retro Edition Özellikleri
 Windows 8.1 AIO 14in1 x86-x64 Güncell 2017 Türkçe İndir
WhatsApp kullanıcıları hapse atılabilecek!
Microsoft Hotmail Hesabı Nasıl Silinir?
Türkiye Uzay Ajansı Hakkında! Neler Olacak?
Kablosuz Ağ Wi-fi Wireless Sinyal Gücü Nasıl Ölçülür?
SEO Temel Bilgiler
Contiez Feat. - Trumpsta - Remix
Skype Mobil Apk v7 Full İndir
Bilgi ve iletişim Teknolojileri Terimler Kılavuzu (A)
Sony’den Sanal Gerçeklik Sürprizi
Videoder Reklemsız Video İndirin - Android Apk
Bitcoin Nedir? ilk nerede kullanıldı Bitcoin Tarihi
SEO Önerileri - En İyi SEO ve SEM Siteleri
Youtube Android Apk v11 Full İndir
Mobile AntiVirus Avg PRO Türkçe Full indir
Framework Nedir?
MAC Adresi Nasıl Ögrenilir (Çözüm)
Formatlık Windows 8.1 Multiple Editions Güncell Türkçe İndir
Milyonlarca e-posta bilgileri çalındı
Street Fighter Türkçe Çizgi Roman Serisi
En Popüler Konular
http://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/09/google-https-ranking-seo-helps-ssl-500x500.jpghttp://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/09/google-https-ranking-seo-helps-ssl-500x500-100x100.jpgBülent KaramanBilgi BankasıBlogEğitim AkademisiHaberlerTeknoloji HaberleriGoogle,Google Search Console,httpsHTTPS'e Zorunlu Hale Geliyor! Google Search Console, HTTPS’e geçişi zorunlu hale getiriyor. Web yöneticilerine Google Search Console vasıtasıyla iletilen E-Mailde, hala HTTPS kullanmayan web sitelerini Ekim 2017’den itibaren “Güvenli Değil” biçiminde göstereceğini açıkladı. Bu uyarı, HTTP üzerinden sunulan bütün sayfaların “güvenli değil” olarak belirtilmesinin hedeflendiği uzun süreli planın bir parçası olarak...Kurumsal Çözümler | Bülent Karaman