HTTPS’e Zorunlu Hale Geliyor!

Google Search Console, HTTPS’e geçişi zorunlu hale getiriyor. Web yöneticilerine Google Search Console vasıtasıyla iletilen E-Mailde, hala HTTPS kullanmayan web sitelerini Ekim 2017’den itibaren “Güvenli Değil” biçiminde göstereceğini açıkladı.

Bu uyarı, HTTP üzerinden sunulan bütün sayfaların “güvenli değil” olarak belirtilmesinin hedeflendiği uzun süreli planın bir parçası olarak lanse edildi. Peki HTTPS’e geçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

İlk olarak bilmelisiniz ki, HTTPS protokolü web siteniz için değil, web sitenizi ziyaret eden kullanıcı verilerinin güvenliği için kullanılır. Web site güvenliği ile veri güvenliği oldukça farklı konulardır.

Google vb. çok sayıda kullanıcı verisine sahip olan şirketler, bu verileri güvenli bir ortamda tutacaklarının garantisini verirler. Fakat web siteleri bu tarz büyük mecralardan bağımsız olarak çalışırlar ve direkt bir bağlantı sağlanmadığından, kullanıcı arama motorundan ulaştığı bir web sitesindeyken, verileri güvende olmayabilir.

Bunun bilincinde olan Google, ister doğrudan ister dolaylı olarak güvenlik açığına sebebiyet vermemek amacıyla web sitelerinin HTTPS ile açılması gerektiğini pek çok kez açıklamıştır.

Google tarafından milyonlarca web site sahibine veya yöneticisine sitelerinin Search Console hesapları kullanılarak gönderilen e-mailin içeriği şu şekilde;

“Chrome, http://www.siteadresi.com web sitesi üzerinde güvenlik uyarıları gösterecektir.

Alıcı: http://www.siteadresi.com web sitesinin sahibi,

Ekim 2017’den itibaren, kullanıcılar HTTP üzerinden sunulan sayfalardaki formlara metin girdiğinde Chrome (sürüm 62), “GÜVENLİ DEĞİL” uyarısı gösterecektir. Aynı uyarı, Gizli modda açılan tüm HTTP sayfalarında da gösterilecektir.”

HTTP’den HTTPS’e geçiş oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu geçiş sürecinde yapılabilecek herhangi bir hata ciddi problemlere sebep olabilir. Bu nedenle bu alanda deneyimi olan kişilerden yardım almalısınız.

Youtube Android Apk v11 Full İndir
SEO Neden Gereklidir?
İngilizce Terimler | Soru Cevap
TCP/IP ve Güvenlik Duvarı
Responsive (Mobil Uyumlu) Web Tasarım
Android Uygulama İzinleri
Afrojack - Turn Up The Speakers Video Clip
Başarılı Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?
E-ticaret KPI Nedir?
Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı Arttırma
Ücretli ve Ücretsiz SEO Araçlarına Genel Bakış
Türkçe Dublaj / Alt Yazılı Full Filmler
Google Reklamlarını Kaldırma ve Engelleme
iPhone 7 Plus Retro Edition Özellikleri
Outlook E-Posta Kurulumu Nasıl Yapılır? | Resimli Anlatım
Bilgi ve iletişim Teknolojileri Terimler Kılavuzu (C)
Whatsapp Kişilerim Görünmüyor Sorunu (Çözüm)
Driver Genius Pro V16 Türkçe Full indir
Resmi Google Siteleri
Adil Kullanım Kotası (AKK) Nasıl İşleyecek?
SEO Temel Bilgiler
Modern Counter Strike Global 3D APK İndir - Full Mod Para v1.1
Çağatay Akman | Gece Gölgenin Rahatına Bak
Amazon.com'a Türk Rakip
En Popüler Konular
http://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/09/google-https-ranking-seo-helps-ssl-500x500.jpghttp://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/09/google-https-ranking-seo-helps-ssl-500x500-100x100.jpgBülent KaramanBilgi BankasıBlogEğitim AkademisiHaberlerTeknoloji HaberleriGoogle,Google Search Console,httpsHTTPS'e Zorunlu Hale Geliyor! Google Search Console, HTTPS’e geçişi zorunlu hale getiriyor. Web yöneticilerine Google Search Console vasıtasıyla iletilen E-Mailde, hala HTTPS kullanmayan web sitelerini Ekim 2017’den itibaren “Güvenli Değil” biçiminde göstereceğini açıkladı. Bu uyarı, HTTP üzerinden sunulan bütün sayfaların “güvenli değil” olarak belirtilmesinin hedeflendiği uzun süreli planın bir parçası olarak...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman