Arama motorlarında daha önce Arama yaptığınız kelime veya site isimleri nasıl silinir?

Google Chrome ve Mozilla firefox tarayıcılarda, adres çubuğunda kayıtlı olan site isimlerini aşağıdaki işlemleri uygulayarak silebilirsiniz. İşlem için tüm internet geçmişinizi silmenize gerek yoktur. Sadece belirlediğiniz siteleri manuel olarak tek tek silebilirsiniz.

Adres çubuğundaki site adları nasıl silinir? Anımsatma yapılan site ismini yazın.

Çıkan site isimlerinin üstüne klavye ok tuşları ile gelerek Shift + Delete tuşuna basın. Tüm siteler için bu işlemi yaparak, site adını geçmişinizden silebilirsiniz. Not: Silinecek içerik Seçili Olmalı.

Alternatif olarak Ctrl + H tuşuna basarak tarayıcı geçmişine giriş yapın.

Açılan ekranda arama alanına site isimlerini yazarak silebilirsiniz.

Bu işlemleri takip ederek manuel olarak site isimlerini anımsatma ekranından silebilirsiniz.

Tüm site isimlerini ve geçmişinizi temizlemek için tüm tarayıcılarda Ctrl + Shift + Delete kısayol tuşunu kullanabilirsiniz fakat bu işlem tüm geçmişinizi sileceği için yukarıdaki yöntemler daha kullanışlıdır.

Geçminizdeki bir kaydı silme
Geçmişinizin belirli bölümlerini silebilirsiniz. Belirli bir şeyi aramak için üstteki arama çubuğunu kullanın.

Bilgisayarınızda Chrome’u açın.
Sağ üstte Diğer'(3 nokta üst üste) Diğer tıklayın.
Geçmiş ve sonra Geçmiş’i tıklayın.
Geçmişinizden kaldırmak istediğiniz her öğenin yanındaki kutuyu işaretleyin.
Sağ üstte Sil’i tıklayın.
Kaldır’ı tıklayarak onaylayın.

veya CTRL + H (History) açılan sayfadan tüm geçmişi silebilirsiniz.

Geçmiş sayfanız neleri gösterir?
Geçmiş sayfanız, son 90 günde Chrome’da ziyaret ettiğiniz web sayfalarını gösterir. chrome://settings gibi ziyaret ettiğiniz Chrome sayfaları, Gizli modda ziyaret ettiğiniz veya tarama geçmişinizden sildiğiniz sayfalar Geçmiş’te depolanmaz.

Chrome’da oturum açtıysanız ve geçmişinizi senkronize ediyorsanız, Geçmiş sayfanız tüm senkronize edilmiş cihazlarınızda ziyaret ettiğiniz web sayfalarını çok daha uzun süre gösterir.

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/delete-history.jpeghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/delete-history-100x100.jpegBülent KaramanBilgi BankasıBlogTeknoloji HaberleriBilgi Bankası,Nasıl Silinir,Nasıl YapılırArama motorlarında daha önce Arama yaptığınız kelime veya site isimleri nasıl silinir? Google Chrome ve Mozilla firefox tarayıcılarda, adres çubuğunda kayıtlı olan site isimlerini aşağıdaki işlemleri uygulayarak silebilirsiniz. İşlem için tüm internet geçmişinizi silmenize gerek yoktur. Sadece belirlediğiniz siteleri manuel olarak tek tek silebilirsiniz. Adres çubuğundaki site adları nasıl silinir? Anımsatma...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman