Geleceğin Teknolojisi 7 Harika İcat

1 – Parmak metresi

Yaklaşık bir ölçü tutmak yerine size gerçek boyutları gösteren bu cetvel ile her yeri ölçebilirsiniz.

2 – Şebekeye ihtiyacı olmayan messenger

goTenna adındaki bu araç, wifi ya da ağ olmayan yerlerde bile mesaj gönderebilmenize olanak sağlıyor. Özellikle sık seyahat eden kişiler için muhteşem bir cihaz.

3 – Dokunduğu eşyaların renginde yazan kalem

Tasarımcılar ve sanatçılar için muhteşem bir alet olan bu kalem, çevredeki eşyaların rengini belirler ve o renkte yazmanız sağlıyor.

4 – Köpek Çevirmeni

No More Woof adındaki bu araç, köpeğinizin ihtiyaçlarını direkt olarak algılayışınızı sağlıyor. Köpeğiniz acıktığında “ben açım”, sokağa çıkmak istediğinde “sokağa çıkalım” gibi cümleler kuruyor.

5 – Karanlıkta büyüyen bitki

Evet, doğru okudunuz. Bu bitki, bir grup biyoteknoloji severler tarafından hazırlandı. Parlak bakteri genlerinin tütün bitkisine aktararak oluşturulan bitki, karanlıkta büyüyor ve kendi ışığını üretir.

6 – Taşına bilinen mini yazıcı

Zuta adında İsrailli bir firma tarafından hazırlanan yazıcı, istediğiniz zaman istediğiniz yerde baskı etmenize yardımcı oluyor ve akıllı telefonlarla kontrol edilir.

7 – Parmakla metin okuyucu

FingerReader adındaki bu araç, parmağınızı üzerinden geçirdiğiniz tüm kelimeleri yüksek sesle okuyabilir ve hatta tercüme ediyor. Özellikle görme problemi olan kişiler için muhteşem bir icad.

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/03/tech.jpghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/03/tech-100x100.jpgBülent KaramanBlogHaberlerSosyal MedyaTeknoloji HaberleriHaber,TeknolojiGeleceğin Teknolojisi 7 Harika İcat 1 - Parmak metresi Yaklaşık bir ölçü tutmak yerine size gerçek boyutları gösteren bu cetvel ile her yeri ölçebilirsiniz. 2 - Şebekeye ihtiyacı olmayan messenger goTenna adındaki bu araç, wifi ya da ağ olmayan yerlerde bile mesaj gönderebilmenize olanak sağlıyor. Özellikle sık seyahat eden kişiler için muhteşem bir cihaz. 3...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman