Gmail IMAP Ayarları Nasıl Yapılır?

Gmail iletilerini IMAP kullanan diğer e-posta istemcilerinde okuma

Gmail’deki iletilerinizi, IMAP kullanarak Microsoft Outlook ve Apple Mail gibi başka posta istemcilerinde okuyabilirsiniz. IMAP kullandığınızda, Gmail iletilerinizi birden çok cihazda okuyabilirsiniz ve iletileriniz gerçek zamanlı olarak senkronize edilir. Gmail iletilerini POP kullanarak da okuyabilirsiniz.

Not: Hesabınızın kilitlenmesini önlemek amacıyla, IMAP erişimiyle yapılan indirme işlemleri için günde 2.500 MB’ı, IMAP erişimiyle yapılan yükleme işlemleri içinse günde 500 MB’ı aşmamaya özen gösterin. Birden çok bilgisayarda tek bir IMAP hesabı kuruyorsanız her kurulumda ara vermeyi deneyin.

IMAP ayarları nasıl yapılır?
Çözüm:

1. Adım: IMAP’in etkin olduğundan emin olun
Bilgisayarınızda Gmail‘i açın.
Sağ üstteki Ayarlar simgesine tıklayın.
Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesini tıklayın.
“IMAP Erişimi” bölümünde, IMAP’i Etkinleştir’i tıklayın.
Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.

2. Adım: E-posta istemcinizdeki IMAP ayarlarınızı değiştirin
İstemcinizi doğru bilgilerle güncellemek için aşağıdaki tabloyu kullanın. Ayarlarınızı güncelleme konusunda yardım almak için e-posta istemcinizin Yardım Merkezinde, IMAP ayarlarıyla ilgili talimatları arayın.

Gelen Posta (IMAP) Sunucusu
imap.gmail.com
SSL gerektirir: Evet
Bağlantı noktası: 993

Giden Posta (SMTP) Sunucusu
smtp.gmail.com

SSL gerektirir: Evet
TLS gerektirir: Evet (varsa)
Kimlik doğrulama gerektirir: Evet
SSL Bağlantı Noktası: 465
TLS/STARTTLS Bağlantı Noktası: 587

Tam Ad veya Görünen Ad: Adınız
Hesap Adı, Kullanıcı adı veya E-posta adresi: Tam e-posta adresiniz
Şifre:Gmail şifreniz

 

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/11/imap-gmail-ayarlari.jpghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/11/imap-gmail-ayarlari-100x100.jpgBülent KaramanBilgi BankasıBlogWebmasterGmail,imap,Microsoft,OutlookGmail IMAP Ayarları Nasıl Yapılır? Gmail iletilerini IMAP kullanan diğer e-posta istemcilerinde okuma Gmail'deki iletilerinizi, IMAP kullanarak Microsoft Outlook ve Apple Mail gibi başka posta istemcilerinde okuyabilirsiniz. IMAP kullandığınızda, Gmail iletilerinizi birden çok cihazda okuyabilirsiniz ve iletileriniz gerçek zamanlı olarak senkronize edilir. Gmail iletilerini POP kullanarak da okuyabilirsiniz. Not: Hesabınızın kilitlenmesini önlemek...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman