Wireless Sinyal Gücü; Windows işletim sistemlerinde kablosuz, wireless ağınızın sinyal gücünü görebilmek için Netsh komutlarını kullanabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar, Telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi kablosuz internet kullanan cihazların wifi çekim gücünü merak ediyor ve metre olarak nerden ne kalitede çekeceğini öğrenmek istiyorsunuz.

Not: Uygulama Kullanmak isterseniz;
Sabit konumdayken çekim gücünü ölçen bazı Google Play ve IOS uygulamaları bulunmaktadır. Wifi Booster’da bu uygulamalar arasında ön plana çıkmış bir yazılımdır.

Microsoft, Windows 2000’den bu yana işletim sisteminin bir parçası olan Netsh (Ağ Kabuğu) olarak bildiğimiz bir komut satırı yardımcı programı sunar. Bu komut satırı yardımcı programıyla, görüntüleyebilir, sorun giderebilir ve yapılandırabilir siniz.

Kablosuz Ağ Wi-fi Wireless Sinyal Gücü Nasıl Ölçülür?

Kablosuz ağ sinyali nasıl ölçülür ?
Kablosuz ağınızın sinyal seviyesini öğrenmek için herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Yapacağımız işlem oldukça kolay.

Başlat Çalıştır’a CMD yazarak veya arama ekranına komut satırı yazarak, Windows komut satırını açıyoruz. Komut ekranına aşağıdaki komutu yazarak enter’a basın.

netsh wlan show interface Sinyal seçeneğinde ağınızın çekim yüzdesini görebilirsiniz.

Farklı ağ adaptörlerinde “Arabirimleri göster”, bilgisayarınızdaki tüm kablosuz bağdaştırıcıların bilgilerini görüntüler. Tek bir adaptör için bilgileri görmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz;

Netsh WLAN show interface name=”Interface_Name”

Birden fazla arabirim kullanan kullanıcılar için bu komut kullanılabilir. İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/Wi-fi-Sinyal-Gucu-Nasil-Olculur.jpghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/Wi-fi-Sinyal-Gucu-Nasil-Olculur-100x100.jpgBülent KaramanBilgi BankasıBlogHaberlerTeknoloji HaberleriNasıl Ölçülür,Nasıl Yapılır,Networks,Wi-Fi,WirelessWireless Sinyal Gücü; Windows işletim sistemlerinde kablosuz, wireless ağınızın sinyal gücünü görebilmek için Netsh komutlarını kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayar, Telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi kablosuz internet kullanan cihazların wifi çekim gücünü merak ediyor ve metre olarak nerden ne kalitede çekeceğini öğrenmek istiyorsunuz. Not: Uygulama Kullanmak isterseniz; Sabit konumdayken çekim gücünü ölçen...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman