Notebook veya Masaüstü Bilgisayarınızın kablolu veya kablosuz ağ aygıtlarınızın MAC adresini aşağıdaki yöntemle öğrenebilirsiniz

MAC Adresi (Media Access Control) Ağ arabirim kartlarının kendine özgü başka bir kartta olmayan 48 bitlik fiziksel bir adrestir.

MAC adresi kullanıcılar için ağ üzerindeki veri akışını kontrol etmekte kullanılır.

Notebook ve Masa Üstü Bilgisayarın Mac Adresi Nasıl Ögrenilir?

Çözüm 1;

Windows işletim sistemlerinde:
Başlat > Programlar > Donatılar > Komut İstemi yoluyla veya:

Başlat > Çalıştır > cmd yazın ve  Tamam düğmesine tıklayınca açılan komut istemi ekranın da getmac /v komutunu girerek Enter tuşuna basın.

Kablosuz Ağ Bağlantısı satırın da Fiziksel Adres kolonunun altın da Ethernet kartınızın MAC adresini görebilirsiniz.

Çözüm 2;

Komut istemi ekranında ipconfig /all komutuyla Kablosuz LAN bağdaştırıcısı >Kablosuz Ağ Bağlantısı altında yer alan Fiziksel Adres satırında kablosuz ağ kartınızın MAC adresinizi görebilirsiniz..

Bu komutla IP adresi vb. diğer ağ bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/11/Notebook-Mac-Adresi.jpghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/11/Notebook-Mac-Adresi-100x100.jpgBülent KaramanBilgi BankasıBlogEğitim AkademisiBilgisayar,Mac,Mac Adresi,Masaüstü,NotebookNotebook veya Masaüstü Bilgisayarınızın kablolu veya kablosuz ağ aygıtlarınızın MAC adresini aşağıdaki yöntemle öğrenebilirsiniz MAC Adresi (Media Access Control) Ağ arabirim kartlarının kendine özgü başka bir kartta olmayan 48 bitlik fiziksel bir adrestir. MAC adresi kullanıcılar için ağ üzerindeki veri akışını kontrol etmekte kullanılır. Notebook ve Masa Üstü Bilgisayarın Mac Adresi Nasıl...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman