Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı Arttırma

Web Sitenizi kurdunuz ama sitenizin ziyaretçileri az mı?

Web Sitenin ziyaretçilerini nasıl çoğaltabilirim?

Web Sitesi nasıl tanıtılır?

Google’da nasıl ilk sıralara yükselirim?

Belki de bazılarımızın ücretli veya ücretsiz sitesi var. Ve bu web sitenizi Google’a ek girdiniz, fakat siteniz google’da çok düşük sıralardadır. Aslında bunun yüzlerce yolu var.

Ücretsiz En Uygun Yollardan Bazıları;

1-) Anahtar kelimeler; 

Sitenizin konusu nedir ve bu konular hakkında en gerekli anahtar kelimeler nelerdir? Şık ve çok kullanıcı için mutlaka anahtar kelimeleri düzgün yazmalısınız.
2-) SEO ; Arzu edilen iyi bir siteniz varsa mutlaka arama motorları sizin sitenizi ziyaret etmelidir, bunun içinde arama motorları kendi sitenize çekmelisiniz. Doğru hazırlanmış bir SEO, arama motorlarını sitenize çekecektir. Doğru hazırlanmış bir SEO,sitenizi tanıtmanın en uygun yoludur. Ayrıca sitenize meta tag kodlarını eklemeyi unutmayın.

3-) Sitenizdeki linkler; Birbiri ile benzer konular olan yazılarınıza ve sayfalarına linklerle yönlendirin arama motorlarının ve ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlayın.

4-) Sitemap eklemek; Bir sitenin Site Mapı arama motorlarına bir davet gibidir. Normal de arama motorları erken yada geç sitenizi indexleyecek ama bu bazen çok geç olabilir (aylarca). Genellikle güncellenen bir Sitemap bu durumu çok daha hızlı indexlenmesini sağlayacaktır.

5-) Ziyaretçileri sitenize davet edin; Herhangi bir sitede, forumda, makalede ziyaretçilere sitenizden bahsedin ve davet edin.

6-) Sosyal ağlar: Facebook, Gmail vb. ağlarda genellikle aktif olun ve ziyaretçileri davet edin. Kolay ve uygun yöntem.

7-) Video paylaşım sitelerinde sitenizi paylaşmak: Çok uygun yöntemdir. Youtube vb. sitelerde kendi sitenizin videosunu yayarak belki de binlerce ziyaretçi, üye kazanabilirsiniz.

 

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/03/Site-traffigini-arttirmak.pnghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2017/03/Site-traffigini-arttirmak-100x100.pngBülent KaramanBilgi BankasıBlogEğitim AkademisiSeo TeknikleriWebmasterwebWeb Sitesi Ziyaretçi Sayısı Arttırma Web Sitenizi kurdunuz ama sitenizin ziyaretçileri az mı? Web Sitenin ziyaretçilerini nasıl çoğaltabilirim? Web Sitesi nasıl tanıtılır? Google’da nasıl ilk sıralara yükselirim? Belki de bazılarımızın ücretli veya ücretsiz sitesi var. Ve bu web sitenizi Google’a ek girdiniz, fakat siteniz google'da çok düşük sıralardadır. Aslında bunun yüzlerce yolu var. Ücretsiz En...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman