Kişilerin isimleri yerine numaralarını görmek
Whatsapp Kişilerim Görünmüyor Sorunu (Çözüm)


Eğer kişilerinizin isimleri yerinde numaraları görünüyorsa WhatsApp’ın kişilerinizle senkronizasyonunu sıfırlamanız gerekiyor olabilir. Bunu yapmak için:

Telefonunuzda Ayarlar > Hesaplar > WhatsApp’ı açın.

Yeni ekranda WhatsApp’a tekrar dokunun ve Menü Tuşu > Hesabı Kaldır’a dokunun.

WhatsApp’a geri dönün ve Kişiler > Menü Tuşu > [Yenile]’ye gidin.

Eğer bu adımlar işe yaramadıysa, güvenlik uygulamanız WhatsApp’ın düzgün çalışmasını engelliyor olabilir. Lütfen aşağıdakileri deneyin:

Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > İzinler’e giderek tüm izinlerin açık olduğuna emin olun.
Eğer yukarıdaki adımlar yaşadığınız sorunu gidermediyse telefonunuzdaki güvenlik izinleriyle ilgili olarak lütfen telefon üreticinizle iletişime geçin.

Not:

Arkadaşınızın WhatsApp Messenger’ı kullandığından emin olun.

Arkadaşınızın telefon numarasının telefon rehberinizde kayıtlı olduğundan emin olun.

WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

Cihazınızdaki güvenlik veya izin verme ayarlarında WhatsApp’ın telefonunuzdaki kişilere erişimine izin verdiğinizden emin olun.

Android telefon rehberinizde, tüm kişi hesaplarının (SIM, Google, Telefon) “görünür” veya “izlenebilir” olduğundan emin olun.

Android telefon rehberinizde, tüm kişi gruplarının (Arkadaşlar, Aile gibi) “görünür” veya “izlenebilir” olduğundan emin olun.

Yenilemeye zorlamak için kişilerinizi önce “görünmez” sonra “görünür” yapmanızı öneririz. Bunu yaptıktan sonra, WhatsApp’ı açın > > Menü Tuşu > Yenile‘yi seçin.

Whatsapp’ı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Hesabınızla alakalı bir sorun olmadığından emin olmak için başka bir telefondan kendinize mesaj atmayı deneyebilirsiniz.

Bunları denedikten sonra büyük bir ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Hala sorun devam ediyorsa telefonunuzla alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Farklı bir telefon’dan deneyerek emin olabilirsiniz.

https://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/Whatsapp-Logoss.pnghttps://www.bulentkaraman.com/wp-content/uploads/2018/12/Whatsapp-Logoss-100x100.pngBülent KaramanBilgi BankasıBlogSosyal MedyaÇözüm,WhatsAppKişilerin isimleri yerine numaralarını görmek Whatsapp Kişilerim Görünmüyor Sorunu (Çözüm) Eğer kişilerinizin isimleri yerinde numaraları görünüyorsa WhatsApp'ın kişilerinizle senkronizasyonunu sıfırlamanız gerekiyor olabilir. Bunu yapmak için: Telefonunuzda Ayarlar > Hesaplar > WhatsApp'ı açın. Yeni ekranda WhatsApp'a tekrar dokunun ve Menü Tuşu > Hesabı Kaldır'a dokunun. WhatsApp'a geri dönün ve Kişiler > Menü Tuşu > 'ye...Bilgi Teknolojileri Uzmanı | Bülent Karaman